X Europejskie Forum Gospodarcze

Czym jest technologia 5G?
Czy stanie się szansą dla rozwoju Łodzi?
Czy wizja inteligentnego miasta, w którym światła dostosowują się do panującego ruchu a miejsca parkingowe można zarezerwować zdalnie ze swojego telefonu to utopia?
Czy sprzęty domowe takie jak lodówki będą informować nas o brakujących produktach, następnie zrobią za nas zakupy i skonsultują to z naszym dietetykiem?

Te i wiele innych ciekawych tematów poruszali prelegenci na panelu zorganizowanym przez Klaster ICT Łódź oraz Politechnikę Łódzką. Istotną rolę w procesie implementacji nowych technologii odegrać mogą firmy z klastra, które wraz z Politechniką Łódzką i wspólnie z samorządem województwa i miasta dążą do uruchomienia w Łodzi pilotażowego projektu technologii 5G.
W panelu wzięli udział:
– prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak- Rektor PŁ, Przewodniczący Rady Klastra ICT
-Robert Kobylański – Wiceprezes Asseco Data Systems S.A.
-Szymon Uczciwek – Dyrektor Centrum Konsultingu, Comarch
-Maciej Mroczek – Head of Product Development Traffic Control in 4G&5G, Ericsson
-Robert Kolczyński – Dyrektor Wydziału ds. Zarządzania Projektami w Urzędzie Miasta Łodzi
-Mariusz Gruszczyński – Naczelnik Wydział Sieci Radiokomunikacyjnych z Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości Urzędu Komunikacji Elektronicznej