Projekty Fundacji dofinansowane

Fundacja Politechniki Łódzkiej znalazła się w gronie laureatów konkursu pt. "Łódź akademicka - naukowa, kreatywna i wielokulturowa 22".

W tym roku ramach konkursu zgłosiliśmy 2 projekty. Kolejną, już szóstą edycję „Łódzkich Dni Informatyki” oraz „Welcome on board – kontynuacja akcji Join IT in Łódź”.

Łódzkie Dni Informatyki 2022

Łódzkie Dni Informatyki to inicjatywa Fundacji PŁ, Klastra ICT Polska Centralna, Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. W 2022 r. podczas 6 edycji wydarzenia odbędą się wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów z branży IT oraz spotkania z pracodawcami. ŁDI jest adresowane głównie do studentów I stopnia łódzkich uczelni oraz uczniów szkół średnich – dla których zorganizowany zostanie konkurs związany z IT i Łodzią oraz wizyty studyjne w firmach z Klastra w Łodzi.

Welcome on board – kontynuacja akcji Join IT in Łódź

ICT Polska Centralna Klaster, którego administratorem jest Fundacja Politechniki Łódzkiej tworzy cykl sześciu filmów promujących studiowanie informatyki w łódzkich uczelniach poprzez historie młodych absolwentów informatyki z zagranicy, m.in. z Ukrainy i Białorusi. Pierwszy z odcinków pokaże koncepcję kampanii,. Pozostałe przedstawią bohaterów – obcokrajowców pracujących w IT, w tym tych, którzy studiowali w Łodzi, zaaklimatyzowali się tu i związali z naszym miastem swoje życie zawodowe i prywatne.

Spośród 21 pozytywnie ocenionych wniosków, którym przyznano dofinansowanie znalazły się także projekty Kół Naukowych PŁ, tj. SKN Energetyków pt. „GUST – Generative Urban Small Turbine” oraz SKN Miłośników Motoryzacji pt. „Tysiąc kilometrów na jednej kropli bolidem Eco Arrow 3.1 – Iron Warriors PŁ”. GRATULACJE!

Wyniki konkursu są dostępne na stronie Centrum OPUS.