logo-akcja-header-PNG

RE:AKTYWACJA

AKCJA RE:AKTYWACJA

Program rozwoju kompetencji studentów

SZKOLENIA

ŚCIEŻKA 1

OTWARTE SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW KÓŁ NAUKOWYCH

Twój zespół nie dostał się do specjalnej ścieżki szkoleniowej przeznaczonej dla 15 Kół Naukowych?

A może Twój zespół nie chciał w całości wziąć udziału w szkoleniach i chciałbyś sam rozwinąć swoje umiejętności?

Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy 5 tematów, które odbędą się dwukrotnie w formie online, gdyby któryś z terminów Ci nie pasował. Zapisz się już dziś! Zgłoszenia na dane szkolenie zbierać będziemy do 24h przed szkoleniem.

Adresaci: osoby zaangażowane w działalność organizacji studenckiej lub zainteresowane taką działalnością

Forma szkoleń: on-line

Liczba miejsc: 20 (będzie prowadzona lista rezerwowa)

Certyfikaty: udział w szkoleniach potwierdzony będzie certyfikatem wydanym przez Fundację Politechniki Łódzkiej

HARMONOGRAM SZKOLEŃ

Budowanie zespołu

Podczas szkolenia poznasz fazy przez jakie przechodzi każdy zespół i jak dobrze kierować ludźmi podczas nich. Dowiesz się jak zadbać o integrację członków zespołu i jak bardzo jest to ważne dla Waszej efektywności w działaniu. Nauczysz się również poprawnie wypracowywać wspólne zasady współpracy.

Julia Skrzypkowska

21.10.2021 r. 17:00-20:00 (czwartek)
26.10.2021 r. 17:00-20:00 (wtorek)

Efektywna rekrutacja

Najstarsi członkowie Koła Naukowego skończyli studia? Niewiele nowych osób dołączyło podczas pandemii? Czas na rekrutację! A do zrekrutowania aż trzy roczniki - pierwszaki, którzy dopiero zaczynają studia, studenci na drugim roku, którzy poznali uczelnie w większości zdalnie i studenci trzeciego roku, którzy nie zdążyli się jeszcze zrekrutować, gdy w marcu 2020 r. ogłoszono pandemię. Jak wykorzystać ten duży potencjał? Jak dotrzeć do potencjalnych członków zespołu? Jak przeprowadzić rekrutację i wdrożenie, by nowe osoby chciały pracować z nami przez lata? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi podczas szkolenia.

Paula Socha

06.10.2021 r. 17:00-20:00 (środa)
18.10.2021 r. 17:00-20:00 (poniedziałek)

Zarządzanie zespołem

Naucz się jak poprawnie zarządzać zespołem z którym pracujesz. Odpowiednio zarządzaj celami - zarówno grupowymi jak i indywidualnymi. Dowiedz się jak połączyć pracę stacjonarną ze zdalną, by nie ucierpiała na tym Wasza efektywność. Naucz się poprawnie delegować zadania i bądź dumny z aktywnej pracy zespołu!

Paula Socha

14.10.2021 r. 17:00-20:00 (czwartek)
20.10.2021 r. 17:00-20:00 (środa)

Motywowanie zespołu

Wasze działania potrzebują wsparcia? Praca idzie mozolnie i nie wiesz jak rozkręcić swój zespół? Część zespołu nawet nie miała okazji się zobaczyć na żywo? Dowiedz się, jak działać nawzajem na siebie tak, żeby każdy miał ochotę pracować. Naucz się długotrwale motywować współpracowników i znajdź swoją osobistą motywację.

Paula Socha

27.10.2021 r. 17:00-20:00 (środa)
08.11.2021 r. 17:00-20:00 (poniedziałek)

Prezentacja osiągnięć naukowych i wyników pracy

Podczas tego szkolenia każdy znajdzie coś dla siebie - elementy autoprezentacji z elementami prezentacji Waszych działań jako Koła Naukowego. Przedstawiciele, którzy reprezentowali Waszą organizację już odeszli? Czujesz, że nie najlepiej radzisz sobie podczas wystąpień? Chcesz dowiedzieć się co interesującego z waszych działań może przykuć uwagę innych? Przyjdź na szkolenie i wspólnie wypracujmy Twoje wystąpienia.

Iwona Gadomska

28.10.2021 r. 18:00-21:00 (czwartek)
09.11.2021 r. 18:00-21:00 (wtorek)

Zapraszamy do zgłaszania udziału w szkoleniach

Liczba miejsc ograniczona
zakończone

ŚCIEŻKA 2

ODBUDOWA ZESPOŁU KROK PO KROKU

Blok szkoleń obejmujący:

  • zarządzanie zespołem
  • motywowanie członków zespołu
  • role w zespole
  • rozwiązywanie konfliktów
  • radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Adresaci: 15 organizacji studenckich

Forma szkoleń: stacjonarnie + on-line 

ŚCIEŻKA SZKOLENIOWA DLA CZŁONKÓW KÓŁ NAUKOWYCH 

  1. TEAMBUILDING – nawiążcie od nowa relacje! Spotkajcie się znowu po pandemii, zaproście nowych członków zespołu i dowiedzcie się o sobie jak najwięcej. Dzięki temu szkoleniu dowiecie się jak odbudować relacje, czego powinniście się o sobie dowiedzieć i jak tą wiedzę wykorzystać podczas Waszych działań.
  2. NAWIĄZYWANIE WSPÓŁPRACY – ustalcie nowe zasady współpracy. Dowiedzcie się od siebie nawzajem w jaki sposób lubicie pracować, co chcecie wspólnie osiągnąć. Zbudujcie taką współpracę, by każda z osób czuła się komfortowo i była zmotywowana do pracy.
  3. PREZENTACJA OSIĄGNIĘĆ NAUKOWYCH I WYNIKÓW PRACY – Wasze Koło Naukowe ma na koncie już duże sukcesy?  A może sami nie do końca je dostrzegacie i przez to nie potraficie się chwalić? Dzięki temu szkoleniu z pewnością zauważycie wyjątkowość Waszych działań i dowiecie się w jaki sposób przygotowywać się do reprezentowania Waszej organizacji. Przy okazji każdy członek zespołu z pewnością znajdzie na tym szkoleniu coś dla siebie by łatwiej przejść przez obronę i inne prezentacje 😉
  4. NAWIĄZYWANIE WSPÓŁPRACY ZEWNĘTRZNEJ – każda organizacja, aby wejść na wyższy poziom działania potrzebuje na jej funkcjonowanie funduszy. To szkolenie nauczy Was pozyskiwania grantów, pisania ofert sponsorskich i długotrwałych relacji ze środowiskiem naukowym i gospodarczym.
Terminy szkoleń: do uzgodnienia 
zakończone

ŚCIEŻKA 3

SZKOLENIA DLA LIDERÓW ORGANIZACJI STUDENCKICH

Blok szkoleń obejmujący:

  • zarządzanie zespołem
  • motywowanie członków zespołu
  • role w zespole
  • rozwiązywanie konfliktów
  • radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Adresaci:

15 osób reprezentujących organizacje studenckie, które wcześniej uczestniczyły w szkoleniach w ramach Ścieżki 2: „Odbudowa zespołu krok po kroku”

Forma szkoleń: stacjonarnie + on-line 

ŚCIEŻKA SZKOLENIOWA DLA LIDERÓW 15 KÓŁ NAUKOWYCH

  1. ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM – dowiedz się jakie typy liderów występują i jakie kompetencje liderskie powinieneś posiadać, które już masz, a które wymagają rozwoju. Naucz się delegować zadania, przydzielać je do odpowiednich osób. Dowiedz się jak wypracowywać wspólne cele i jak ważne są cele indywidualne członków Twojego zespołu.
  2. MOTYWACJA – widzisz spadek motywacji przez pracę zdalną i mniejszą aktywność Koła Naukowego? Nie możesz przegapić tego szkolenia! Poznasz różne modele motywacji, dowiesz się skąd czerpią ją inni i jak odpowiednio przydzielać zadania, by wszyscy chętnie i efektywnie działali.
  3. ROLE W ZESPOLE – poznaj role zespołowe. Dowiedz się jakie mogą występować w Twoim zespole, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Waszego Koła Naukowego i co zrobić, jeśli brakuje którejś roli, lub jest ich za dużo. 
  4. KONFLIKTY I KRYZYSY W ZESPOLE – w każdym zespole pojawiają się gorsze chwile. Konflikt nie musi prowadzić do wojny między członkami Koła Naukowego, a kryzysowi możecie zapobiegać. Naucz się wyciągać zespół z opałów i wyciągać z takich sytuacji same pozytywne nauki. 
  5. ZARZĄDZANIE PROJEKTEM  – przypomnicie sobie jak działać projektowo. Rozpiszecie swoje działania w czasie, zastanowicie się nad zależnościami pojedynczych działań, oraz wybierzecie te zadania, które przyniosą Wam najwięcej korzyści.

Formularz zgłoszeniowy - szkolenia otwarte

Ścieżka 1

Formularz zgłoszeniowy - Koła naukowe

Ścieżka 2

Zgłoszenie w imieniu koła naukowego powinna dokonać osoba reprezentująca zarząd, np.:  prezes, przewodniczący lub ich zastępcy.

TRENERZY

Przydatne porady

Narzędzia

Biuro Projektu

Fundacja Politechniki Łódzkiej
Łódź, ul. Żeromskiego 116, bud. A27, I piętro, p. 161

projekt@fundacja.p.lodz.pl

tel. : 42 631 31 47

Partner projektu

Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej

DOFINASOWANIE Z BUDŻETU PAŃSTWA I PAŃSTWOWYCH FUNDUSZY CELOWYCH

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”

Logo_Ministerstwa_Edukacji_i_Nauki