Stypendia dla wybitnych
Jednorazowe stypendia w kwocie 5000 zł brutto przeznaczone są dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej. Komisja stypendialna wyłoni najlepszych studentów, którzy mogą wykazać się wybitnymi osiągnięciami w obszarze edukacji i nauki, rozwoju zawodowego, jak również projektów społecznych.
W gronie Mecenasów – fundatorów stypendiów, znaleźli się:
Grupa Pietrucha, Harman, Hexagon, Hitachi Energy, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Makolab, Rossmann, Textilimpex oraz Ides Consultants.
Jak aplikować o stypendia?
Wnioski aplikacyjne należy składać za pośrednictwem formularza on-line w terminie do dnia 22.10.2023 r.
Regulamin programu stypendialnego „Stypendia do potęgi” oraz więcej informacji na stronie programu stypendialnego.
Patroni i partnerzy programu stypendialnego
Tegoroczna XI edycja została objęta patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej.
O stypendiach pomagają nam komunikować również nasi partnerzy. Należą do nich: Program Młodzi w Łodzi, Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej oraz Łódzki Klaster ICT.
MECENASI 2023
XI edycji programu
Fundacja Politechniki Łódzkiej, realizując swoje cele statutowe, podejmuje inicjatywy mające na celu pomoc studentom, wspomaganie procesu ich kształcenia, działalności naukowej, jak również badawczej. Konkurs na jednorazowe stypendia naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej był jedną z pierwszych naszych inicjatyw. Ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem partnerów, w rezultacie wpisał się na stałe w plan działań Fundacji.
Jak dotąd w dziesięciu edycjach nagrodzono 107 osób spośród 625 najlepszych studentów, którzy aplikowali. Jednorazowe stypendium w wysokości 5.000,00 zł przeznaczane jest na cel związany z edukacją lub dalszym rozwojem zawodowym laureatów.
Cele programu stypendialnego
Program stypendialny Fundacji PŁ ma na celu wspieranie rozwoju wybitnych studentów Politechniki Łódzkiej. Ponadto staramy się promować zaangażowanie studentów w trakcie studiów w projekty innowacyjne, konkursy, działalność naukową jak i społeczną. Wszystkie działania związane z programem przyczyniają się do budowania relacji z otoczeniem gospodarczym Uczelni.