Z dumą informujemy, że Fundacja Politechniki Łódzkiej otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację projektu edukacyjnego „Laboratorium Tajemnic”. Projekt skierowany jest do uczniów oraz nauczycieli zainteresowanych nowoczesnym nauczaniem przedmiotów ścisłych.
Termin realizacji: 1.09–19.12.2025
Dofinansowanie: 256 280 zł
Co oferuje projekt?
Zajęcia pozalekcyjne i warsztaty STEM
Uczniowie wezmą udział w praktycznych, angażujących zajęciach z zakresu chemii oraz nauk przyrodniczych, prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach Politechniki Łódzkiej. To świetna okazja, by rozbudzić ciekawość, pogłębić wiedzę i doświadczyć nauki w działaniu.
Konferencja metodyczna dla nauczycieli chemii
W ramach projektu zaplanowano również wydarzenie dla nauczycieli – konferencję poświęconą nowoczesnym metodom nauczania i wykorzystaniu technologii w edukacji.
Projekt „Laboratorium Tajemnic” to kolejny krok Fundacji PŁ w kierunku wspierania rozwoju edukacji, kreatywności i zainteresowania naukami ścisłymi wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Ministerstwu Edukacji Narodowej za zaufanie!
Chcesz być na bieżąco z naszymi inicjatywami edukacyjnymi? Śledź naszą stronę i media społecznościowe!
Masz pytania? Skontaktuj się z nami – chętnie opowiemy więcej.