Sukces naszych projektów

Z przyjemnością chwalimy się dobrymi wynikami oceny naszych wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu regrantingowego "Łódź naukowa, Łódź akademicka 2021"
Ilustracja lotka w tarczy

Dofinansowane projekty

W ramach konkursu zgłosiliśmy dwa projekty: „Łódzkie Dni Informatyki 2021” oraz ”Łódzcy studenci uczestnikami Mistrzostw Świata Samochodów Solarnych w Australii”.

Łódzkie Dni Informatyki

W tym roku odbędzie się już piąta edycja Łódzkich Dni Informatyki, podczas której będą miały miejsce inspirujące wykłady i warsztaty. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z wybranych dziedzin – praktyków zatrudnionych i realizujących projekty w rozpoznawalnych przedsiębiorstwach branży IT w Łodzi. ŁDI to miejsce poszerzania wiedzy, zdobywania nowych kompetencji oraz spotkań z przedstawicielami największych pracodawców branży IT z Klastra. Spotkania z firmami dadzą możliwość zapoznania się z ich ofertą staży i pracy w Łodzi. Łódzkie Dni Informatyki są inicjatywą Fundacji Politechniki Łódzkiej, Politechniki Łódzkiej oraz Klastra ICT Polska Centralna. Współorganizatorem ŁDI jest Uniwersytet Łódzki.

Mistrzostwa Świata Samochodów Solarnych w Australii

Projekt uzyskał najwyższą ocenę w konkursie! Celem projektu był start Zespołu Lodz Solar Team w Mistrzostwach Świata Aut Solarnych – Bridgestone World Solar Challenge 2021 w Australii. Podczas ekstremalnego wyścigu, ich samochód Eagle Two, miał się zmierzyć z konstrukcjami czołowych uczelni z całego świata, dumnie reprezentując Polskę oraz miasto Łódź.

Informacja o wynikach konkursu zbiegła się z decyzją organizatorów Bridgestone World Solar Challenge o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na ten rok. W związku z tym projekt zaproponowany przez Łódź Solar Team nie uzyska w tym roku dofinansowania.

Nie zrażamy się jednak i jesteśmy pewni, że słońce zaświeci dla nas jeszcze nie raz.


Celem konkursu regrantingowego jest przeprowadzenie działań zmierzających do przekształcenia Łodzi w centrum wydarzeń naukowych o znaczeniu międzynarodowym, zachęcających do studiowania w Łodzi i propagujących osiągnięcia naukowe Łodzi.

Skip to content