Od marca 2020 roku funkcjonowanie uczelni było zupełnie inne niż to, do którego przyzwyczailiśmy się na przestrzeni wielu lat. Prowadzenie dydaktyki przez 3 semestry głównie przy pomocy metod i technik kształcenia na odległość spowodowało, że studenci przestali być obecni w murach uczelni.
W czasach przed pandemią motorem napędowym funkcjonowania kół naukowych i realizacji projektów studenckich były spotkania. Jednoznacznie można stwierdzić, że ostatnie 3 semestry miały ogromny wpływ na każde koło naukowe i organizację studencką.
Dla wielu studentów ich zaangażowanie w działalność studencką zmniejszyło się, dla innych było powodem do zmian w funkcjonowaniu, jeszcze inni szczególnie studenci I i II roku nie mieli możliwości rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich z różnych powodów. Zupełnie inaczej wygląda też wsparcie oferowane przez uczelnię. Na wielu uczelniach powstały dobre praktyki, którymi warto się dzielić i wdrażać na swoich uczelniach.
Debata „Koła naukowe i organizacje studenckie w popandemicznym świecie”
18 września godz. 10:00
Prowadząca: Julia Chojnacka – Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej
Uczestnicy dyskusji:
- Prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik – Rektor Politechniki Łódzkiej, Wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.
- Mateusz Grochowski – Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
- Aleksandra Pepłowska – Członkini Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Link do transmisji on-line https://youtu.be/ZWD634kb1Ec
Debata realizowana w ramach projektu „Akcja RE:Aktywacja” dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”