Stypendia do potęgi – zapraszamy Mecenasów i Partnerów

Rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia X edycji Programu Stypendialnego Fundacji Politechniki Łódzkiej. Do końca sierpnia 2022 potwierdzamy udział Mecenasów programu, którzy zdecydują się ufundować jednorazowe stypendia dla wybitnych studentów Politechniki Łódzkiej

X edycji programu

Fundacja Politechniki Łódzkiej realizując swoje cele statutowe podejmuje inicjatywy mające na celu pomoc studentom, wspomaganie procesu ich kształcenia, a także wspieranie rozwoju działalności naukowej
i badawczej. Konkurs na jednorazowe stypendia naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej był jedną z pierwszych naszych inicjatyw i wpisał się on na stałe w tradycję działań Fundacji.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach nagrodzono 91 osób spośród 523 najlepszych studentów. Jednorazowe stypendium w wysokości 5.000,00 zł przeznaczane jest na cel związany z edukacją lub dalszym rozwojem zawodowym laureatów.

Cele programu stypendialnego

Program stypendialny Fundacji PŁ ma na celu wspieranie rozwoju wybitnych studentów Politechniki Łódzkiej. Ponadto staramy się promować zaangażowanie studentów w trakcie studiów w projekty innowacyjne, konkursy, działalność naukową i społeczną. Wszystkie działania związane z programem przyczyniają się do budowania relacji z otoczeniem gospodarczym Uczelni.

Podstrona Programu Stypendialnego – Stypendia do potęgi