Aktywność studentów PŁ – innowacyjne pojazdy i łaziki marsjańskie

GUST_zespol-projekt

Działalność w organizacji studenckiej – dlaczego to się opłaca?

Działalność w kole naukowym lub samorządzie studenckim może być świetną okazją do zdobycia cennego doświadczenia, które w przyszłości zostanie docenione przez rekruterów i pracodawców. Co więcej, dodatkowa aktywność studenta często pojawia się jako jeden z kluczowych wymogów przy przyznawaniu stypendiów dla wybitnie uzdolnionych. Oprócz tego, aktywność w organizacji studenckiej daje możliwość budowania sieci kontaktów oraz poznawania studentów, którzy podzielają nasze pasje.

Wsparcie finansowe dla Kół Naukowych Politechniki Łódzkiej 

Jako Fundacja Politechniki Łódzkiej często mamy okazję wspierać studentów w ich rozwoju i działaniach realizowanych w Studenckich Kołach Naukowych. Niejednokrotnie były to projekty odnoszące krajowe i międzynarodowe sukcesy, wprawiające nas w dumę. Poniżej macie okazję zapoznać się z częścią wspieranych przez nas działań studentów Politechniki Łódzkiej.

GUST – Generative Urban Small Turbine

Mikro-energetyka wiatrowa w wykonaniu łódzkich studentów? Czemu nie! Ta ambitna grupa z Politechniki Łódzkiej nie miała wątpliwości i w 2015 roku wystartowała ze swoim projektem. Celem było zaprojektowanie i zbudowanie małej turbiny wiatrowej na International Small Wind Turbine Contest 2016, konkursie na którym byli jedynymi reprezentantami z Polski! Do dziś grupa GUST uczestniczy w międzynarodowych konferencjach i konkursach. 

Iron Warriors Team, czyli pojazd “na kropelkę”

W 2012 roku chęć uczestnictwa w międzynarodowym projekcie nakłoniła zespół studentów PŁ działających w ramach SKN Miłośników Motoryzacji do stworzenia niestandardowego pojazdu. Cel był wymagający – przejechanie jak największej odległości na jedynie litrze paliwa podczas Shell Eco-marathon. Od tamtego czasu zespół Iron Warriors nieustannie ulepsza swój pojazd i reprezentuje PŁ na międzynarodowych zawodach.

Grupa studentów z Iron Warriors z pojazdem
Grupa studentów z Iron Warriors Team

Bolid solarny od studentów z Lodz Solar Team

Pasja studentów Politechniki Łódzkiej do innowacyjnych pojazdów ma również swoją solarną reprezentację w postaci samochodów elektrycznych Eagle, napędzanych energią słoneczną. Studenci z Lodz Solar Team od 2015 roku zdobywają osiągnięcia i uznanie w międzynarodowych zawodach, m.in.  Bridgestone World Solar Challenge 2019, podczas którego mimo awarii na początkowym etapie zawodów projekt został doceniony przez przedstawiciela koncernu Tesla. 

Raptors – kierunek Mars

Ambicje studentów PŁ bywają kosmiczne – czasami dosłownie! Tak właśnie było z drużyną Raptors, która postanowiła zaprojektować i zbudować łazik marsjański. Robot zbudowany z ponad 2000 elementów do dziś dumnie reprezentuje Politechnikę Łódzką podczas licznych zawodów i odnosi międzynarodowe sukcesy.

Projekt studentów z grupy Raptors
Studenci z grupy Raptors

Zacznij działać już dziś!

Mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do aktywności w organizacji studenckiej. Jeśli tak – koniecznie sprawdź jakie koła naukowe działają na Politechnice Łódzkiej. Już dziś możesz zacząć realizować swoją pasję i zdobywać cenne doświadczenie, które w przyszłości pomoże Ci zdobyć stypendium i zachwycić rekruterów.

Jeśli działasz już w organizacji studenckiej – sprawdź w jaki sposób Fundacja może pomóc Wam w rozwoju i realizacji Waszych działań.

Autor: Antonina Kuriata

Skip to content