Narzędzia, które potęgują dobro

Działalność organizacji pozarządowych niejednokrotnie pełna jest wyzwań i trudności. W obecnej sytuacji praca zespołów NGO może być jeszcze bardziej skomplikowana. Z pomocą przychodzą rozwiązania technologiczne. Wiele firm oferuje swoje produkty w pakietach dedykowanych organizacjom non-profit, a proponowane narzędzia mogą znacząco ułatwiać ich pracę. 

Google for Nonprofits

G Suite dla organizacji non-profit to darmowy pakiet narzędzi chmury Google. Oferta zawiera m.in. dostęp do skrzynki pocztowej Gmail oraz dysku Google, które zapewniają wsparcie w codziennych działaniach organizacji oraz wydajną współpracę między członkami zespołu. Google daje również możliwość skorzystania z Ad Grants, czyli darmowych reklam wyświetlanych w wyszukiwarce.

Canva – ładniejsza komunikacja

Przeniesienie działań organizacji w tryb online tworzy potrzebę jeszcze lepszej komunikacji z jej odbiorcami, m. in. poprzez social media. Canva for non-profit to szczególna oferta skierowana do NGO. Narzędzie, oferowane dla organizacji non-profit za darmo w wersji Pro umożliwia łatwe tworzenie pięknych grafik. Program zawiera wiele przydatnych elementów, takich jak, np. biblioteka czcionek, zdjęć i grafik. Komunikacja z odbiorcami nigdy nie była łatwiejsza!

Technologiczny zawrót głowy z TechSoup

TechSoup to fundacja pomagająca organizacjom NGO w przechodzeniu procesu transformacji cyfrowej oraz efektywnym pozyskiwaniu i korzystaniu z nowych technologii. Fundacja oferuje szkolenia i webinary, podczas których aktywiści NGO mogą dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie realizować cele swoich organizacji wykorzystując najnowsze możliwości technologiczne. Organizacja zapewnia również dostęp do zniżek i darowizn możliwych do zrealizowania przez zakup narzędzi i programów znanych firm technologicznych.

Microsoft for Nonprofits

W obecnych warunkach praca w zespole może być wymagająca. Na szczęście mając możliwość korzystania z Microsoft for Nonprofits komunikacja między współpracownikami jest swobodna, a technologia chmury zapewnia dostęp do potrzebnych zasobów również z domowego biura. 

Wymagające zadania, proste rozwiązania

Bez nowoczesnych rozwiązań technologicznych realizacja zadań organizacji NGO nie byłaby niemożliwa. Jendakże, korzystanie z ofert kierowanych do organizacji non-profit ułatwia efektywną pracę, komunikację w zespole i swobodną wymianę myśli. Jako Fundacja Politechniki Łódzkiej codziennie korzystamy z dostępnych rozwiązań, ciesząc się z możliwości, jakie nam dają.

Skip to content